Przejdź do zawartości

Pracownik w centrum uwagi


10 | 03 | 2022
Nowe wyzwanie

Siedem lat temu Laura postanowiła zrobić krok, aby zostać kierowcą ciężarówki i nadal jest zadowolona z tej decyzji. „Poznawanie nowych ludzi, odkrywanie nowych miejsc i piękne krajobrazy, przez które przejeżdżasz, jadąc samochodem, to tylko niektóre przykłady najlepszych aspektów tego zawodu” – mówi Laura. Jest także dumna z siebie po dniu pełnym wyzwań: „Ponieważ wiem, że robię, co tylko mogę. W ten sposób każdego dnia daję z siebie wszystko, co najlepsze”.

Wybór Farm Trans

Laura dowiedziała się o Farm Trans od swojego partnera, Paula. Kilka miesięcy temu dołączył do firmy i był pod wrażeniem jej profesjonalizmu i produktywności. Niezwykłe dla niego było także to, jak pomocni i wyrozumiali są pracownicy firmy. W rezultacie Laura również rozpoczęła pracę w Farm Trans wkrótce po nim. Nie zauważała tych wartości podczas pracy u swojego poprzedniego pracodawcy. „Choć wcześniej pracowałam w mniejszej firmie rodzinnej, nigdy nie czułam się tam doceniana” – mówi Laura.

Farm Trans jako pracodawca

„Kierowcy, których poznałam w Farm Trans, byli wobec mnie bardzo przyjaźni. Inni kierowcy bardzo pomogli mi podczas pierwszych tygodni. Bardzo pomaga mi też praca z moim partnerem. Tworzymy wspaniały zespół, zarówno w pracy, jak i w domu!” – mówi Laura. Trudno jej pogodzić intensywną pracę z życiem towarzyskim. Bardzo ważne jest dla niej spędzanie dużo czasu z przyjaciółmi i rodziną. Współpracownicy z działu planowania wspierają ją, wraz z nimi Laura stara się znaleźć coraz lepszy harmonogram pracy. „Jeśli mam problem, mogę udać się do mojego przełożonego, który jest zawsze gotowy mi pomóc. Dział planowania jest również bardzo pomocny. Pozwolili mi na przykład pracować z moim partnerem, kiedy oboje musieliśmy ostatnio przewozić transporty ziemniaków. Jestem im za to wdzięczna, bo muszę przyznać, że denerwowałam się”.

Sprzęt w pracy

Laura jest zadowolona ze sprzętu, na którym pracuje w Farm Trans. „Jeździłam wcześniej samochodem marki Scania, zawsze był moim ulubionym pojazdem. Teraz jeżdżę samochodem marki Mercedes i naprawdę bardzo mi odpowiada”. Do naczep z ładunkami masowymi trzeba się trochę przyzwyczaić. Z powodu kontuzji barku Laura musiała poszukać najlepszego sposobu wspinania się w górę i w dół naczepy: „Drabiny z przodu są łatwe w użyciu, z tyłu naczepy było to trochę trudniejsze z powodu kontuzji barku. Dzięki korzystaniu z dodatkowej drabiny nie mam już z tym problemu”.

Marzenie by zostać kierowcą samochodu ciężarowego

Zostanie kierowcą samochodu ciężarowego nie było oczywiste dla Laury. Jednak dzięki wsparciu, jakie otrzymała od swojego partnera i rodziny, w końcu mogła zrobić ten krok. Wciąż stoi za tym wyborem. Teraz Laura namawia każdego, kto marzy o jej zawodzie, aby spełnił to marzenie. Zwłaszcza młode dziewczyny i kobiety, które marzą, by zostać kierowcami samochodów ciężarowych. Ma dla nich następujące rady: „Nie daj się nikomu przestraszyć. Droga do tej pracy może być bardzo trudna, ale kiedy osiągniesz to, czego chciałaś, jest to bardzo satysfakcjonujące”.