Przejdź do zawartości

Magazynowanie towarów w Farm Trans: zaawansowane i unikalne możliwości

Inteligentnie i szybko
19 | 06 | 2024

Magazynowanie i cross-docking oferują zaawansowane i wyjątkowe możliwości. Stephan wyjaśnia: „Nasz magazyn i strefa przeładunkowa są wyjątkowe, ponieważ przetwarzamy i magazynujemy w jednym miejscu zarówno świeże, jak i głęboko mrożone produkty. Dwie zupełnie różne grupy produktów wymagają innego traktowania, a my jesteśmy w tym ekspertami”. Do tego centralne położenie w Północnej Belgii w odległości 20 minut od Holandii i godziny od Niemiec czyni magazyn i cross-docking bardzo interesującą usługą.

 

Dzięki takiemu poszerzeniu usług Farm Trans oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne. Stephan: „To, co jest w tym najlepsze to organizacja wszystkiego od A do Z dla klienta”. W tej jednostce wyraża się także nasz sposób świadczenia usług, jak wyjaśnia Stephan: „Kiedy wpływa zapytanie sprawdzamy wraz z klientem, jakie są jego potrzeby i wybieramy najlepszy moment rozpoczęcia. Na podstawie tego rozpoznania tworzymy wprowadzenie, w którym opisujemy cały proces. W ten sposób klienci wiedzą, czego się spodziewać. Poza tym rozwijamy stale nowe usługi, aby wyprzedzać innych w tym zakresie. Dwie nowe usługi to: obsługa kontenerów i usługi wartości dodanej”.

 

Najważniejsze w magazynie Farm Trans są innowacje. Stephan przedstawia ostatnie udoskonalenia: „W naszych mroźniach i chłodniach zwiększyliśmy ilość miejsca, dosłownie i w przenośni: podwyższyliśmy regały. Poczyniliśmy duży krok w jak najlepszym wykorzystaniu naszych możliwości”.

 

Oprócz innowacji istotnym zagadnieniem każdego dnia jest bezpieczeństwo. Stephan wyjaśnia sposób działania Farm Trans: „Zapewniamy prawidłowe instrukcje pracy dla naszych pracowników i przekazujemy odpowiednie środki, takie jak odzież do pracy w mroźniach i inną odpowiednią odzież”. Aby oferować jeszcze większą pomoc, Farm Trans organizuje szkolenia. Stephan: „Pracownicy muszą zdobyć odpowiedni certyfikat, aby móc jeździć wózkiem widłowym czy ciągnikiem terminalowym. Stosujemy standardowe protokoły sprzątania i stałe kontrole, ujęte na liście kontrolnej, która spełnia obowiązujące wymagania”.

 

IT stanowi integralną część magazynu: w całym łańcuchu każdy ma swoje ogniwo. Stephan podkreśla decydujące znaczenie systemu zarządzania magazynem (Warehouse Management Systeem – WMS): „WMS łączy wszystkie systemy magazynowe i cross-dockingu, dzięki czemu możliwa jest szybka i wydajna komunikacja pomiędzy nimi i pozostałymi wydziałami Farm Trans. To powoduje, że posiadamy ogromny zasób danych, które służą nam do wspierania naszych klientów i informowania ich o ich logistyce. W WMS aktualizujemy zapasy, czuwamy nad temperaturą w mroźniach i chłodniach i wiele więcej”.

 

Patrząc w przyszłość Stephan przewiduje dalszy rozwój: „Oferujemy zawsze odpowiednią powierzchnię dla zarówno świeżych, jak i mrożonych towarów. Oprócz tego bardzo uważnie śledzimy wszelkie nowości, integrujemy w odpowiednim czasie nowe narzędzia i jako organizacja rozwijamy się zgodnie z trendami. Najważniejsi są dla nas klienci: Wsłuchujemy się w ich potrzeby i staramy się całkowicie ich odciążyć”.