Przejdź do zawartości

Farm Trans Germany GMBH: rozwoju i innowacji

Kamień milowy i wiele możliwości
08 | 05 | 2024

W tym pierwszym artykule z serii czterech dowiesz się więcej o Farm Trans Germany GMBH. W kolejnych artykułach przeczytasz więcej o Farm Trans Bulk Logistics, Farm Trans Conditioned i Farm Trans Warehousing.

Farm Trans cały czas zajmuje się innowacjami i rozwojem, czego najlepszym dowodem jest powstanie Farm Trans Germany. Tjaco Joon, który rozpoczął pracę w Farm Trans prawie dwa lata temu, kierował pracami nad utworzeniem oddziału w Niemczech.

Ostatecznie wybór padł na miejsce na wschód od Venlo, na terenie Niemiec. Po utworzeniu na tym terenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Tjaco został odpowiedzialny za rozwój tego biznesu. Skupił się zarówno na rozwoju handlu na rynku niemieckim, jak również strategicznym zarządzaniu flotom pojazdów. Na przestrzeni lat firma Farm Trans wyspecjalizowała się w świadczeniu usług logistycznych dla branży spożywczej. Tjaco podkreśla: „Nasza siła polega na wyspecjalizowaniu się w produktach spożywczych”. Zarówno przewozy masowe, jak i kondycjonowane wiążą się ze szczególnymi wyzwaniami.

Świadczenie usług na rynku niemieckim przy pomocy niemieckiej floty w postaci własnej spółki GmbH ma wiele korzyści. Poza tym rynek niemiecki jest pięciokrotnie większy od holenderskiego. Tjaco wyjaśnia: „Ponieważ Niemcy są pięciokrotnie większe niż Holandia, zorganizowanie czegoś trwa czasem pięciokrotnie dłużej, jednak sprawy potem toczą się pięciokrotnie szybciej”.

Farm Trans Germany zapewnia rozwiązania operacyjne dla przewozów masowych i kondycjonowanych przede wszystkim na rynku niemieckim przy pomocy własnej niemieckiej floty. Ambicje sięgają jednak dalej niż tylko rozwój operacyjny, Tjaco dostrzega również możliwości handlowe: „Chcemy w 2024 roku stać się wartością dodaną dla całej firmy Farm Trans. Specjalizujemy się oczywiście w przewozie żywności, a naszym credo jest – We drive food forward”.

W lutym 2024 roku ta gałąź Farm Trans miała tylko kilka miesięcy. Cel na rok 2024? Zatrudnienie na poziomie 75-100 pracowników i wyłącznie niemiecka działalność operacyjna i handel. W 2024 Farm Trans Germany korzysta z modelu transportu ciężarowego. Z niemieckich ciężarówek korzysta jednostka biznesowa Przewozów Masowych Farm Trans i Fresh & Frozen Farm Trans.

Tjaco dostrzega w przyszłości wartościowe partnerstwa: „Chcemy współpracować z klientami, którzy podzielają nasze wartości, więc w pierwszej kolejności musimy ich poszukać. Farm Trans Germany ma wizję swojej przyszłości. Nie zamierzamy przewozić produktu dla klienta wyłącznie przez jeden rok: chcemy zawiązać wartościowe partnerstwo na wiele lat”.

Zarówno przewozy masowe jak i kondycjonowane mają ogromny potencjał na niemieckim rynku, ale konkurencja również jest duża. Tjaco wyjaśnia: „Farm Trans Germany powstało, aby organizować nasz transport w jak najbardziej wydajny sposób. Celem jest wzmocnienie naszej konkurencyjnej pozycji na obszarze międzynarodowym”.

Utworzenie zespołu ekspertów odgrywa kluczową rolę dla rozwoju Farm Trans Germany, brak ludzi oznacza brak rozwoju. Tjaco mówi: „W styczniu 2023 roku Farm Trans Germany nie zatrudniało nikogo, rok później 32 kierowców i 3 pracowników biurowych.

Aby móc się rozwijać bardzo dokładnie przygotowaliśmy się do tego, w jaki sposób najlepiej zatrudniać pracowników przez cały rok. Od chwili, w której chcemy zatrudnić kogoś do chwili przeprowadzania rozmów, a nawet do chwili, w której musimy umieścić odpowiednią ofertę pracy w Internecie. Oprócz tego chcemy zwiększyć również liczbę ciężarówek. Obecnie mamy 24 własne ciężarówki, na koniec 2024 roku powinno ich być 70”.

Najważniejsze dla Farm Trans Germany są jakość i rozwój. Jednostka ma pełną świadomość tego, co wnosi i wrażenia, jakie wywiera. Tjaco dostrzega wiele miejsca na innowacje: „W ciągu trzech do pięciu lat staniemy się częścią międzynarodowego, logistycznego europejskiego konceptu. Myślę, że Niemcy w nadchodzących latach w najszerszym tego słowa znaczeniu, będą się rozwijać w zakresie: rozwiązań cyfrowych, standardów jakościowych, certyfikatów i wzrostu. W nadchodzących latach staniemy się poważnym partnerem na rynku”.